Školní klub

Školní rok 2017/2018

Na naší škole funguje jedno oddělení šklního klubu

Školní klub    Josefa Hubnerová

Provoz školního klubu:
ŠK je otevřen denně ve dnech školního vyučování v

od 13:30 - 15:30 v prostorách pracovny NJ

Školní klub (dále jen ŠK) je otevřené volnočasové zařízení, určené zejména pro žáky II. stupně. Realizuje výchovně vzdělávací činnost mimo vyučování formou odpočinkových, rekreačních a zájmových aktivit, umožňuje žákům přípravu na vyučování. Školní klub organizuje zájmové kroužky, umožňuje žákům přístup k počítačům v době mimo vyučování, které využívají převážně k přípravě do výuky.

Vnitřní řád školního klubu najdete zde.

Školní poradenské pracoviště ZŠ Valtice

V říjnu 2016 vzniklo na ZŠ Valtice školní poradenské pracoviště. Jeho hlavním úkolem je poskytování konzultačních a poradenských služeb žákům, jejich zákonným zástupcům i vyučujícím.

Personální obsazení ŠPP:

Výchovný poradce                                        Mgr. Pavlína Dvořáčková
Školní metodik prevence                              Mgr. Soňa Vašíčková
Školní speciální pedagog                             Mgr. Petra Kosová

Telefonní kontakt:                                       605 121 106

Hlavní cíle ŠPP:

-          poradenské služby ve škole, a to nejen žákům, ale i zákonným zástupcům a pedagogům

-          spolupráce a metodická pomoc učitelům a žákům

-          řešení problémů spojených se školní docházkou, především záškoláctví a vysoká absence

-          spolupráce s ostatními poradenskými zařízeními a dalšími institucemi

-          péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, žáky integrované

-          péče o nadané žáky, jejich vyhledávání